Newsletter OKFiSF

(FR)

Wydarzenia — 9 listopada, w ramach seminarium badawczego OKFiSF będziemy gościć Ariadnę Lewańską, której wystąpienie będzie dotyczyło koncepcji społeczeństwa otwartego, a 23 listopada Alicja Jaworska opowie o dyskursie prasowym i dostępie do pamięci zbiorowej.

8 grudnia OKFiSF organizuje konferencję, której koordynatorem jest Aneta Krzyworzeka-Jelinowska. Jej tematem będą kompetencje przyszłości i przyszłość kompetencji w perspektywie ekonomiczno-społecznej XXI wieku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy na adres: okf.kompetencje@uw.edu.pl.

Przypomnienie — Zamówienia na książki, które będą przedmiotem dyskusji na seminarium 11 stycznia (séminaire de lecture) przyjmujemy do połowy listopada. Prosimy o kontakt mailowy na adres: biblioteka.okf@uw.edu.pl.

Wciąż pracujemy nad blogiem OKFiSF, ale jest on już dostępny on-line. Prosimy badaczy stowarzyszonych o przesłanie notki bio-bibliograficznej w języku francuskim i/lub polskim w celu umieszczenia jej w zakładce zespół. Informujcie nas również o swoich bieżących aktywnościach.!

Ostatnio — W dniach 4-5 października odbyła się, organizowana na Zamku Królewskim w Warszawie przez Ministerstwo Obrony Narodowej, konferencja na temat Błękitnej Armii i generała J. Hallera (1917-1920), której OKFiSF był partnerem. 12 października, w ramach naszego seminarium badawczego, Aleksandra Zubrzycka-Czarnecka (Instytut Polityki Społecznej UW) zaprezentowała swoje badania dotyczące polityki mieszkaniowej w Polsce. 23 października OKFiSF, we współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, był organizatorem Dnia Karty 77 oraz spotkania z socjologiem Georgesem Minkiem przy okazji premiery jego książki „Polska w sercu Europy”. 26 października, gościem seminarium badawczego był Grégoire Brault (Alliance Française), który zaprezentował swój program nauki języka francuskiego poprzez ekologię. W dniach 30-31 października miały miejsce dwie konferencje poświęcone problematyce migracji, organizowane przez OKFiSF. Pierwszy dzień był spotkaniem międzynarodowych w gronie specjalistów, drugi zadedykowany został młodym badaczom.

OKFiSF był także obecny 19 października na konferencji „Translatio i historia idei”, organizowanej przez Instytut Lingwistyki Stosowanej UW, podczas której François-Ronan Dubois zabrał głos w ramach otwarcia i wygłosił referat na temat reform kulturalnych w XVIII w. 26 października, dyrektor OKFiSF Nicolas Maslowski wziął udział w konferencji dotyczącej Trójkąta Weimarskiego w Bratysławie. Byliśmy również na inauguracji Polish Institute for Advanced Studies.

Na koniec mamy przyjemność poinformować o złożeniu przez Uniwersytet Warszawski wniosku o przystąpienie do Agence Universitaire de la Francophonie, na ręce Roxany Turcanu (AUF) 5 października. Ponadto, 7 października OKFiSF dołączył do organizacji zrzeszonych w Association of European Migration Institutions, przy okazji konferencji w Husum (Niemcy).


Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.