Newsletter OKFiSF

(FR)

Wydarzenia — 7 grudnia spotkanie w ramach seminarium badawczego przenosi się wyjątkowo do Instytutu Socjologii UW, ul. Karowa 18 i rozpocznie się ono o godzinie 16.00. Referat wygłosi Laurent Thévenot.

8 grudnia odbędzie się konferencja poświęcona przyszłości kompetencji i kompetencjom przyszłości w kontekście ekonomiczno-społecznym XXI wieku. Koordynatorem konferencji jest Aneta Krzyworzeka-Jelinowska; program dostępny na naszej stronie.

W dniach 11-13 grudnia w Instytucie Kultury Polskiej UW odbędzie się konferencja « Les écritures des archives (II) : archives et création artistique », współorganizowana przez OKFiSF. Otworzy ją Nicolas Maslowski, dyrektor OKFiSF, jeden z paneli poprowadzi François-Ronan Dubois, a swoje referaty wygłoszą między innymi badaczki OKFiSF Małgorzata Zawadzka i Zofia Cielątkowska.

14 grudnia gościem seminarium badawczego będzie Ewa Tartakowsky, która opowie o swoich badaniach nad podręcznikami do historii.

Zespół &mash; Na początku grudnia zespół OKFiSF powiększy się o nową stażystkę, Solène Vanderspeeten, studentkę Institut d’Études Politiques de Paris na rocznym stypendium na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmie się komunikacją i europejskim finansowaniem projektów badawczych.

Ostatnio — Od początku listopada OKFiSF organizuje spotkania z badaczami polskimi w celu rozszerzenia kręgu partnerów naukowych. Spotkania dotyczące kwestii migracji i procesów kulturowych pozwoliły na zaplanowanie obiecujących projektów. Zebrania wokół problematyki pamięci zbiorowej odbywają się równolegle od kilku tygodni.

27 listopada nasza badaczka Kinga Torbicka wygłosiła referat podczas konferencji poświęconej sytuacji na Ukrainie, organizowanej przez Instytut Europeistyki UW (zdjęcie obok). Referat dotyczył rosyjskich celów geopolitycznych w wojnie na Ukrainie. 9 listopada, w ramach naszego seminarium badawczego, Ariadna Lewańska zaprezentowała koncepcję społeczeństwa otwartego z perspektywy filozoficznej. Z kolei 23 listopada Alicja Jaworska opowiedziała o powiązaniach dyskursu prasowego z pamięcią zbiorową. 5 grudnia naszym gościem był Jérôme Heurtaux z Uniwersytetu Paris-Dauphine. Spotkanie wokół jego książki La Démocratie par le droit. Pologne 1989-2016 odbyło się w Instytucie Nauk Politycznych UW.

13 listopada, byliśmy obecni na koncercie z okazji 85 urodzin Wydziału Orientalistycznego UW, a 20 listopada także na dwunastej ceremonii rozdania Nagród „Polonicum”, podczas której został nagrodzony między innymi Marek Tomaszewski, dyrektor Biblioteki Polskiej w Paryżu.


Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.