Newsletter OKFiSF — 3

(FR)

Wydarzenia — 11 stycznia nasze seminarium naukowe będzie miało inną formułę: nasi goście zaprezentują kilka nowych publikacji francuskojęzycznych z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych.

18 stycznia seminarium poprowadzi Andrzej Szeptycki, który będzie mówił o kryzysie partnerstwa strategicznego pomiędzy Polską a Ukrainą.

Wieczorem 25 stycznia odbędzie się Noc Idei w Warszawie wokół tematu „Wyobraźnia u władzy”, której OKFiSF jest współorganizatorem. W programie między innymi dwa filmy i debata prowadzona przez Nicolasa Maslowskiego, dyrektora Ośrodka, w kinie Muranów, godz. 18.15.

Zespół — Do grupy badawczej dołączyła Catherine Suski z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, która będzie koordynowała projekt związany z kompetencjami przyszłości, zapoczątkowany przez warsztaty 8 grudnia 2017.

Do zespołu dołączy również od stycznia troje nowych stażystów: Agathe Indihar, która zajmie się komunikacją, oraz Martin Niedziela i Laurine Bourgis, którzy będą opracowywać archiwa Ośrodka.

Ostatnio — 5 grudnia 2017, w Instytucie Nauk Politycznych UW, przy współpracy z Renatą Mieńkowską-Norkiene i Marcinem Tobiaszem, odbyło się spotkanie z Jérôme Heurtaux wokół jego książki La Démocratie par le droit. 7 grudnia, gościem Ośrodka i Instytutu Socjologii UW był Laurent Thévenot, który poprowadził wykład na temat francuskiej socjologii pragmatycznej. 8 grudnia odbyły się warsztaty badawcze wokół kompetencji przyszłości. W dniach 11-13 grudnia odbyła się konferencja poświęcona archiwom artystycznym, organizowana przez Instytut Kultury Polskiej, we współpracy z naszym Ośrodkiem. Dwie badaczki stowarzyszone, Zofia Cielątkowska i Małgorzata Zawadzka, wygłosiły referaty.

8 grudnia, nasza badaczka Kinga Torbicka wygłosiła referat na temat rozdźwięku pomiędzy ideą Wielkiej Europy i próbą Frexitu, podczas konferencji poświęconej przyszłości Europy. 14 grudnia odbyło się ostatnie seminarium badawcze 2017 roku, podczas którego Ewa Tartakowsky zaprezentowała swoje badania dotyczące dwustronnych komisji do spraw nauczania historii.


Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Ce site utilise Akismet pour réduire les indésirables. En savoir plus sur comment les données de vos commentaires sont utilisées.